Dünyanın en ayrıcalıklı tatillerinden birini gerçekleştirmek istiyorsanız, seçebileceğiniz en doğru rotalardan biri de Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Singapur.

Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer alan adalardan oluşan Singapur, turistler için dünyanın en pahalı destinasyonlarından biri. Ancak ünüyle doğru orantılı bir tatil deneyimi sunuyor. Dünyanın sayılı şehir devletlerinden biri olan Singapur, ekvatora yakın olması sebebiyle her mevsim sıcak. Bir yanda teknolojik devrimi gözler önüne seren şehir hayatı, diğer yanda taptaze doğasıyla tüm beklentilerinizi karşılayacak güce sahip.

Singapur Seyahatinin Olmazsa Olmazları

Singapur Seyahati

Şehirde, gezilmesi gereken 4 ana bölüm var: Orchard Street, Little India, Sentosa Island ve Chinatown. Lüks yemekler, alışveriş merkezleri, ihtişamlı mağazalar için Orchard Street’e kesinlikle uğramalısınız. Burada şık bir restoranda unutamayacağınız bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Alışveriş konusunda da bu cadde en doğru tercih, nitekim yeni çıkan ürünler dünyada ilk önce Singapur’da satışa sunuluyor. Birçok golf sahası ve golf kulübü de bir başka eğlence alternatifiniz olabilir. Gece yapılan Night Safari’ye katılarak vahşi hayvanları yakından görme şansınız da var.

Bir sonraki durağınız ise Southern Ridges olmalı. Burası 9 km’lik yürüme yolundan oluşan bir doğal park. Gökdelenlerin arasında şehrin nefes alan bölgelerinden biri. Buradan sonra, dünyanın en iyi hayvanat bahçelerinden olan Singapur Hayvanat Bahçesi’ne de giderseniz eğer, kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmemeniz imkansız.

Little India, Hint kültürünü derinden hissedebileceğiniz caddelerle, marketlerle, tapınaklarla çevrili. Burada kültürel bir Hint turu yapmak ve yerel lezzetler tatmak mümkün.

Sentosa Adası, turistlerin en fazla ilgi gösterdği bölgelerden biri. 5.000 canlı böceği ve 20.000 canlı kelebeği bir arada görebileceğiniz müzesinin yanı sıra birçok su üstü ve su altı etkinliği de mevcut. Hint Okyanusu’na kuşbakışı bakmak ve manzaranın tadını çıkarmak için yerden 131 metre yüksekte bulunan Tiger Sky’a çıkabilirsiniz. Singapur’a has kokteylleri, sıcak kumlar üzerinde, tertemiz okyanusa karşı yudumlamak ve arınmak için, Sentosa en doğru tercih.

Tarihi dokuyu sevenler için önerimiz ise Çin Mahallesi. Burada birçok kaliteli hediyeyi, antikayı, Çin yemeklerini ve göz alıcı Çin mimarisini bulabilirsiniz.

Singapur’da Nerede Konaklanır?

Singapur Konaklama

Singapur, dünyanın en iyi otellerine sahiptir. Üç otel binasının kulesinin üstüne kurulmuş teras havuzuyla ünlü olan Marina Bay Sands, şehrin en lüksü ve konforlusu. 2500 odası ve suiti olan bu hotel Singapur’un merkezinde ve şehrin tüm manzarasına 360 derecelik bir bakış açısına sahip. Üç kulenin üstünde sanki bir gemi taşıyormuş gibi görünen bu otel, birçok iş ve alışveriş merkezini ve ünlü mağazaları da büyük bir çarşı gibi içinde barındırıyor.

Teras katında yer alan kafeteryaları, havuzu,restorantları ve parkıyla, ziyaretçilerine unutamayacağı anılar bırakıyor. Seyir terasından, göz alıcı Hint Okyanusu manzarasına bakmak, ardından bir yanı şelale bir yanı uçurum görüntüsünde olan bir havuzda yüzmek iyi gelmez miydi?

Ayrıca, Singapur’un kalbinde bulunan Swissotel Stamford da dünyanın en iyi 50 barından biri seçilen, 71. katındaki New Asia ve diğer özellikleriyle, iyi bir alternatif olabilir.