Turkuaz rengin en çok yakıştığı su gibi berrak denizi, pudra yumuşaklığındaki kumu, eşsiz doğası ve sayamadığımız bir dolu güzelliğiyle cennetin vizesiz girilen yeri diyebiliriz Maldivler için.

Özellikle yeni evli çiftlerin balayı tercihlerinde ilk sırayı alan Maldivler, doğası kadar lüks otelleriyle de meşhur. Otellerinin klasik otel çizgisi dışında bungalov evlerden oluşması, adanın atmosferine uyum sağlayıp rüya gibi bir görüntü oluşturuyor. Biz de hayattayken mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Maldivler’in en iyi beş otelini seçip, sizler için derledik.

Anantara Dhigu Resort & Spa

Anantara Dhigu Resort & Spa

Ada’nın sunduğu her şeyi kapınızın önüne seren Anantara Dhigu Resort’da, iş merkezi, restoran, su sporları, sauna, masaj, açık havuz, tenis kortları gibi çok fazla seçenek mevcut.

Kihaad Maldives Resort

Kihaad Maldives Resort

Her konuk odasının zerafetle döşendiği, muhteşem bir manzaraya sahip Kihaad Maldives Resort, misafir hizmetleri, ailesi odası, bar ve tur imkanlarıyla Maldivlere gelmeniz için en güzel sebeplerden biri.

Adaaran Select Hudhuranfushi Resort

Adaaran Select Hudhuranfushi Resort

Kuzey Male Atolü bölgesinde, adanın en ideal turistik konumunda bulunan bu rüya gibi otel, Adaaran Select Hudhuranfushi Resort size konforlu ve dinlendirici bir tatil sunuyor. İçerisinde mağazalar da bulunan otel, Maldivler için en iyi tercihlerden biri.

Six Senses Laamu

Six Senses Laamu

Olhuveli Adası’nda bulunan Six Senses Laamu’da, şık ve özel terapi odaları, Akdeniz mutfağının en güzel yemekleri ve birçok spor imkanını bulabilirsiniz. Kadhuhoo Havaalanı’na tekneyle sadece 15 dakika uzaklıkta olan otel hem iş hem eğlence için mükemmel bir seçenek.

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa

Özel Furanafushi Adası’nda kurulu lüks bir tesis olan Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa, bembeyaz kumsalın, berrak denizin ve altın rengi güneşin buluştuğu bir nokta. Dünya mutfağından lezzetler sunan tesis, kesinlikle bir otelden daha fazlası.