Montenegro ismiyle de anılan, oldukça ucuz, “vizesiz”, güzel bir ülke Karadağ. Monte (Dağ), Negro (Kara), Yugoslavya’nın 6 cumhuriyetinden biri iken, Yugoslavya’nın bölünmesinden sonra Sırbistan-Karadağ olarak anılmaya başlayan Karadağ, 2006 yılında tamamen bağımsızlığını ilan etti. Doğal güzellikleri, sakin yapısı ve misafirperver insanları ile Karadağ, Türk vatandaşlarına vize uygulamaması dolayısıyla da özellikle ilk kez yurtdışına çıkacaklar için ideal bir rota.

Çok kalabalık olmaması, uygun fiyatları ve kolay ulaşım sağlanabiliyor olması Karadağ’ı bir hayli ilgi çekici kılıyor. Tabi bunların yanında bu şirin ülkeye geldiğinizde gezip görmeniz gereken pek çok milli park, sahil kasabası ve kültürel miras yer alıyor. Hem tarihi gezilerden hoşlanıyor hem de kendinizi tam bir doğasever olarak tanımlıyorsanız, vakit kaybetmeden sırt çantanızı hazırlayın deriz.

1 – Sveti Stefan Adası

Sveti Stefan Adası

Karadağ’ın en ünlü bölgesi olan Sveti Stefan Adası, Karadağ’ın Budva şehrinden araçla 15 dakikalık mesafede yer alıyor. Lonely Planet’in yayınladığı dünya çevresinde en göz alıcı 10 yerden birisi olarak da seçilen Sveti Stefan Adası, birçok ünlünün de tatil için tercih ettiği yerlerden biri. Karadağ’da görmeden dönmemeniz gereken bir yer Sveti Stefan Adası.

Karadağ otellerinde özel fiyatlar için tıklayınız.