Sarayları, tarihi yapıları, müzeleri ve birbirinden güzel sokakları ile Kopenhag seyahat edilecekler listenizde olmayı hak ediyor.

Eski çağlarda, büyük krallıklardan birine de ev sahipliği yapmış şehirler arasında yer alan Kopenhag, sahip olduğu yapılarla dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Temiz havası ve düzenli bir görünüme sahip olan binaları ile Kuzey Avrupa ruhunu da yaşatan bu şehir, mutlaka sokak sokak gezerek keşfetmeniz gereken İskandinavya şehirlerinden biridir. Bu şehri ilk kez keşfedecek olan kişiler arasında yer alıyorsanız Gidello ekibi sizin için görmeden dönmemeniz gereken yerleri derledi.

Nyhavn (Yeni Liman)

Şehrin en güzel ve turistik mekanları arasında yer alan bu liman, 1600’lü yıllarda askerlerin kullandığı ve yıllarca ticaret merkezi olarak kullanılan bir yerdir. Bu popüler bölgedeki rengarenk evler ve evlerin altında bulunan kafe ve restoranlar büyük ilgi görüyor. Ayrıca bu limandan kalkan teknelerle kanal turları yapabilecek olmanız da büyük bir avantajdır.

Amalienborg Sarayı

Amalienborg Sarayı

Moltke Sarayı, Levetzau Sarayı, Brrockdorff Sarayı ve Schack Sarayı adındaki 4 ayrı yapıdan oluşan Amalienborg Sarayı, Danimarka Kraliyet Ailesi’nin yaşadığı yerdir ve 1760’ta rokoko mimari tarzında inşa edilmiştir. İçerisinde Kraliyet Ailesi hakkında bilgiler veren bir müzenin de olduğu bu sarayın tam ortasında, sarayı inşa ettiren Kral V. Frederik’in anısına yapılan bir heykel bulunur. Kopenhag’a geldiğiniz zaman mutlaka bu saraya ve içindeki müzeye uğramalısınız.

Küçük Denizkızı Heykeli

Küçük Denizkızı Heykeli

Dünyaca ünlü Küçük Denizkızı masalının yazarı olan Hans Christian Andersen anısına yaptırılan bu heykel, şehrin simgesi niteliğindedir. 1,25 metre uzunluğa ve 175 kg ağırlığa sahip olan heykel bugüne dek pek çok saldırıya uğramıştır. Bu saldırılardan birinde kafası kesilen heykelin orijinal kafası bulunamamış ve yerine yeni bir kafa yapılmıştır.

Gözlem Kulesi

17. yüzyılda IV. Christian tarafından astronomik gözlem kulesi olarak inşa edilen bu yapı, günümüzde de aynı amaçla kullanılır. Kopenhag’a gelip şehri kuş bakışı görmek istiyorsanız, spiral merdivenlerden kuleye çıkarak muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tivoli Bahçeleri

Şehrin ünlü eğlence parkı olarak karşımıza çıkan Tivoli Bahçeleri; dünyada açılan ikinci eğlence parkıdır. İçinde konser alanları, dönme dolap, atlıkarınca ve lunapark treni vardır. Ayrıca 30’dan fazla kafe ve restorana sahip olan bu parka, ailenizle gelip rahatlıkla eğlenebilirsiniz. Bu masal dünyasında göl kenarındaki parkları gezebilir, doğanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Kopenhag otelleri özel fiyatları için tıklayın.