Roma Restoranları

Roma’da yemek yenilecek mekanlar hakkında onlarca yazı mevcut. Fakat kaliteyi ve lezzeti göz ardı etmeyenler için Roma’daki en iyi mekanları sıralayabilmek oldukça zor. İtalya’nın incisi olarak da nitelendirilen Roma; tarihi ve kültürel dokusunun yanı sıra dünya çapında ünlenmiş restoranlarıyla da öne çıkıyor. Özellikle İtalyan mutfağına zaafı olanların rüyalarını süsleyen roma şehri; İtalyan mutfağı ve yöresel Akdeniz lezzetlerinin tüm mükemmelliklerine de ev sahipliği yapıyor. Roma’da pizza ve lazanya gibi lezzetleri en doğru yerinde yemek isteyenlerin kafalarında en doğru mekan neresi sorusu yer yer alıyor. Aynı zamanda espresso ve türevlerinin ana vatanı olan İtalya Roma’da kahve gurmeleri için de birbirinden özel mekanlar mevcut. Bu yazımızda Roma’nın en şık, en gösterişli ve görmeye değer mekanlarını yakın zamanda Roma’yı ziyaret etmeyi düşünenler için listeleyeceğiz.

La Pergola

Roma’da yemek yenecek mekanlar arasında ilk sırada eşsiz manzarası ve atmosferi ile La Pergola yer alıyor. Roma’nın en merkezi konumlarından birinde yer alan La Pergola, İtalyan mutfağını diğer Akdeniz kültürleriyle birleştiren ve deniz mahsüllerini de kapsayan bir menüyle hizmet veriyor. İtalya’nın ve Roma’nın en saygın aşçılarını bünyesinde barındıran ReRostoran La Pergola, İtalyan mutfağına ilgi duyanlar için Roma’daki en ideal mekanlardan biri. Trip Advisor, Zomato gibi saygın online öneri portallarında ziyaretçilerinden tam puan alan La Pergola’da İtalyan mutfağının güzelliklerine dair eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ad Hoc

Lüks atmosferi ve İtalyan estetiğine dayanan eşsiz iç dizaynıyla Ad Hoc Roma’daki en lüks mekanlardan biri. İtalyan mutfağı konusunda en nadide lezzetlerini kendine has stiliyle servis eden Ad Hoc’ta eşsiz bir restoran deneyimi yaşamanız mümkün. Vegan menülerinden , Glutensiz menü seçeneklerine kadar ziyaretçilerine geniş bir yelpazaede hizmet eden Ad Hoc Roma’da görülmesi gereken restoranlar listesinde ikinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda Ad Hoc, üst düzey bir müşteri memnuniyeti ilkesiyle müşterilerinin İtalyan mutfağı konusundaki tüm hassasiyetlerini göz önünde bulunduruyor.

Ristorante Seiperdue Crudo Gourmet

Roma’da yemek yenecek yerler listesinde bir diğer önemli mekan Ristorante Seiperdue Cruodo Gourmet. İtalyan mutfağını, zengin bir kültür mirası olarak servis eden bu restoran; lezzete, servise ve kaliteye önem verenler için en ideal konumlardan biri. Ristorante Seiperdue Crudo Gourmet, gurmelere has lezzetleriyle Roma’nın kalbinde İtalyan mutfağını en iyi şekilde tanımak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken bu mekan aynı zamanda kırmızı şarap spesiyalleriyle de dikkat çekiyor.

Pipero Roma

Roma’nın en merkezi konumlarından birinde yer alan Pipero Roma, özgün cafe & restoran konseptiyle öne çıkıyor. İtalyan mutfağından çeşitli spesiyaller ile Pipere Roma, zenginleştirilmiş bir menü deneyimi yaşatmaya odaklanıyor. Bunun yanı sıra Roma kentinin mimari dokusuyla bütünleşik bir şekilde tasarlanan iç dizaynı ile Pipero Roma, ziyaretçilerine Roma’ya dair çok şey söylüyor. Roma’da pizza yemek için en uygun mekanlardan biri olan Pipero Roma, aynı zamanda İtalya’nın ve Roma’nın yöresel lezzetlerinizi keşfedebilmeniz için de ideal bir konum.

La Porta Del Principe

Roma’nın yoğun ve tempolu atmosferinden uzak şehirden izole konumda yer alan La Porta Del Principe, şirin bir kır restoranı temasıyla dizayn edilmiş. Yeşilin her tonunun bir dekor olarak kullanıldığı bu restorantta, yolculuğunuzun yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. İtalyan mutfağı zerafetini konseptiyle bir araya getiren La Porta Del Principe, farklı İtalyan kahvelerini de deneyebileceğiniz bir mekan.