Son yılların en çok tercih edilen tatil cennetlerinden olan Mikonos’u yakından tanıyalım. Denizin, güneş ile buluştuğu ve size en büyüleyici fotoğraf karelerini sunduğu, mükemmel bir adayı size anlatmaya çalışacağım. Tabi ki tatil anlatılmaz, yaşanır. Ancak gitmeden önce Mykonos hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve nereleri görmeniz gerektiğini, hatta nereden ne almanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Mykonos hakkında bilmeniz gereken en güzel şey, adada hayat geç başlıyor ve geç bitiyor. Yaz aylarının en güzel zamanlarını geçirebileceğiniz bir ada da, tabi ki yeni güne dilediğiniz zaman başlamak, dilediğiniz zaman bitirmek ve doya doya uyuyarak keyfini çıkarmak gerekir. Ehhh, ada hayatı da buna oldukça uygun. Rahat tatili seven, eğlenmek isteyen ve eşsiz lezzetleri tatmak isteyenler için güzel bir fırsat.

Mikonos’a Neden Gidilir?

Mikonos, eğlence dolu bir tatil planlamak isteyenlerin seçeceği en iyi tatil yeridir

Adeta büyülü bir ada yaşantısının içinde bulacaksınız kendinizi. Mavi, beyaz ve güneşin her renginin birleştiği Mykonos, Cyclades Adalar topluluğunun en küçük adası olmasına rağmen, güneş batınca muhteşem eğlenceleri ile ün yapmıştır.

Alışverişin 1 numaralı adresi

Birbirinden ünlü markaların her ürününü bulabileceğiniz ve uygun fiyatları ile satın alabileceğiniz bir yerdesiniz.

Mykonos, altın kumların keyfini çıkarmak isteyenler için doğru adres

Daracık Arnavut kaldırım sokakları, limanı, bembeyaz evleri ve tabi ki altın sarısı kumları ile harika bir tatil yapacaksınız. Platys Gialos Plajı, Tourlos plajları, Paradise, Super Paradise, Agrari veya Elia’ya mutlaka görmeniz gereken plajlar arasındadır.

Sanat tutkusu olanlar için vazgeçilmez Küçük Venedik

Little Venice yani Küçük Venedik olarak anılan Mykonos, sanat galerileri, barları, diskoları ve cafe seçenekleri ile dünyaca ünlü bir adadır. Arkeoloji, deniz ve kültür müzelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

En farklı Ege lezzetlerini tatmak için gelmelisiniz

Tabi ki söz ettiğimiz ada Ege’nin tam ortasında olan bir ada ise Ege mutfağı ve farklı bir kültürün birleştiği hatta İtalyan lezzetlerini de bulabileceğiniz harika restoranlar var. Leto Restaurant, En Plo, Mamacas Mykonos ve Nammos size tavsiye edebileceğimiz restoranlar arasındadır.