Dantel gibi işlenmiş koyları, mavi bayraklı plajları, tarihi güzellikleri ve bitmeyen eğlencesi ile Marmaris, Ege’nin vazgeçilmez tatil rotalarından biri.

Muğla’nın tatil cennetlerinden olan Marmaris, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Sahip olduğu güzellikler öyle çok ki, bir gelen bir daha ayrılmak istemiyor buradan. Siz de eğer tatilinizi Marmaris’te yapacaksanız, aşağıda sıraladığımız yerleri mutlaka görün…

Marmaris Saklı Göl

Saklı Göl Marmaris

Muğla-Marmaris’in en can alıcı noktalarından biridir Saklı Göl. Fazlasıyla müdavimi olan Marmaris Saklı Göl’e ulaşımda zorluk çekmeyeceksiniz.

Bu yemyeşil doğaya hakim olan noktaya Marmaris’ten Muğla yönüne gittikten sonra Sedir Adası yoluna girip Çamlıköy’e giriş yapabilirsiniz. Ardından Marmaris Saklı Göl sizi karşılıyor olacak. Dingin ve huzurlu bir ortamda zaman geçirmek sizi fazlasıyla etkileyecek. Marmaris tatilinizde denizin ve güneşin tadını çıkarırken sakin bir yerlere gidip yeni yerler keşfetmek isterseniz Saklı Göl’e yolculuk yapabilirsiniz. Burada harika bir kahvaltı veya unutulmaz bir mangal keyfi de yapabilirsiniz.

Cennet Adası

Cennet Adası

Bir adadan ziyade yarımada özelliği taşıyan Cennet Adası, Marmaris Koyu’nun hemen girişinde sizleri bekliyor. Teknelerin uğrak yerlerinden biri olan bölgede harika doğa yürüyüşleri yapabilir ve Ege Denizi’nin sularında dilediğiniz kadar kulaç atabilirsiniz. Adaya, 8 kilometrelik bir yolculuğun ardından ulaşacağını Yalancı Boğaz üzerinden yürüyerek gidebilirsiniz.

Buradaki manzara sizleri büyüleyecek, çevresindeki restoranlarda ve kafelerde oturarak manzaranın tadını doyasıya çıkarma fırsatı yakalayabileceksiniz. Aynı zamanda bölgenin en güzel hallerini fotoğraflayabilirsiniz burada.

Cennet Adası’nda zaman nasıl geçtiğine kesinlikle anlam veremeyeceksiniz. Marmaris’in en güzel köşelerinden biri olan Cennet Adası’nı bu yaz tatilinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Marmaris Barlar Sokağı

Marmaris Barlar Sokağı özellikle yaz sezonunda çok hareketlenir. Marmaris’e tatil için gelen turistlerin akşam vakitlerini değerlendirebileceği birçok bar ve diskonun bulunduğu sokakta sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek mümkün. Marmaris Barlar Sokağı’nda yer alan mekanlar genellikle büyüktür. Sokaktaki bazı barlar damsız almamaktadır, bazı mekanlara ise girişte para vermeniz yeterlidir.

Gündüz denizin keyfini çıkarıp, güneşin batmasıyla birlikte Marmaris Barlar Sokağı’nın yolunu tutabilirsiniz.

Kumlubük Koyu

Kumlubük Koyu

Muğla Marmaris’e 24 kilometre olan Kumlubük Koyu, doğanın içinde göz kırparak sizi davet ediyor tatile. Harika bir coğrafyaya ekstra bir güzellik veren bu koy, günümüze kadar bakir kalmayı başarmıştır. Aynı zamanda kum plajıyla ve temiz deniziyle birçok aktiviteyi sunmaktadır.

Jet-ski, banana, ve ringa yaparak burada değişik ve yeni deneyeceğiniz heyecanlar yaşayabilirsiniz. Eğer Marmaris’te tatil yapıyorsanız; Marmaris’ten kalkan gezi tekneleriyle Kumlubük Koyu’na gelebilir ve bu eşsiz güzelliğe yakından şahit olabilirsiniz. Kumlubük Koyu’nu gördüğünüz an birkaç gününüzü burada geçirmek isteyeceksiniz. Eğer yeni yerler, yeni koylar keşfetmeye bayılıyorsanız Kumlubük Koyu sizi fetheden koylardan biri olacak.

Turunç Koyu

Turunç Koyu

Turunç’un tertemiz bu mavi bayraklı plajında güneşlenip, denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Manzara gerçekten de muhteşem güzellikte.

Sahil boyunca uzanan sayısız kafe ve restorandan her türlü yiyecek ve içeceğinizi temin edebilirsiniz. Bu arada unutmayın; bu tesislerde sizlere sunulan sebze ve meyvelerin çoğu köy üreticilerinden temin edilen doğal ürünler.

Marmaris otellerinde indirimli fiyatlar için tıklayınız.