Cruise turları, kruvaziyer gemiler ile yapılan bir tatil türüdür. Genel olarak emeklilerin ve orta yaştaki insanların katıldığı turlar olarak bir algısı bulunsa da aslında gençler için de oldukça eğlenceli turlardır. Uğradığı duraklar ve gemi içi aktiviteler ise fazlasıyla heyecanlı ve eğlenceli.

Deniz, kum ve güneşe bağlı klasik turizmden bıkan insanların alternatif arayışlarından biri de cruise turlarıdır. Cruise turlarında kullanılan gemiler ise kruvaziyer. Bu yüzen devasa tatil köyleri içerisinde; konaklama kamaraları, yemek salonları, restoranlar, eğlence mekanları, spor alanları ve spor kortlarının yanı sıra daha birçok birimi barındırıyor.

Ayrıca bu gemiler önceden programlanmış belirli rotada yol alan ve turistik amaçlı olarak çalışan yolcu gemileridir. 5 yıldızlı yüzen otel olan bu gemilerde yok yok; eğlence alanları, alışveriş merkezi, balkonlu kamaralar, bar, casino, restoran hizmeti, okuma, dinlenme, spor ve terapi merkezleri, tiyatro, kütüphane, konferans salonu, havuz, dalga havuzu, uydu haberleşmesi vb. daha birçok hizmet bulunuyor.

1 – Valiz Toplamadan Gezmek

Cruise turlarının en iyi özelliği olarak bu madde ilk sırada yer almayı kesinlikle hak ediyor. Her gün bambaşka diyarları gezmek için yola çıkarken valiz toplamamanın rahatlığı paha biçilemez.

2 – Cruise Turları Her Şey Dahil Tatilin En Lüksü

Hem her şey dahil hem de birçok yer gezme garantili bir tatil için dahil tatil için istikamet cruise turları. Cruise tur gemileri her şey dahil sistemle hizmet vermektedir. Böylece geminin her yerinde bu hizmetten yararlanabileceğiniz gibi uğradığınız her limanda da yöresel yemekleri, içeceklerle kokteylleri tadabilirsiniz.

Gemi Turları

3 – Sınırsız Eğlencenin Adresi

Cruise turlarının eğlenceleri de bir başka. Sanki bir kentin barlar sokağında geziyormuş gibi hissedersiniz bu gemilerde. Barında ayrı sahnesinde ayrı açık alanlarında ayrı bir eğlence, gösteri ve dans var. İster clublarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin, isterseniz de açık hava partisinde gösterileri izleyin, isterseniz de kostümlü partilerde boy gösterin.

4 – Bir Yerden Bir Yere Gitmek İçin Yolda Vakit Kaybetmemek

Cruise turlarının en büyük avantajlarından biri de bir yerden başka bir yere giderken yollarda vakit kaybetmemeniz oluyor. Siz tatilin, güneşin ve eğlencenin tadını çıkarırken gemi sizi gezeceğiniz limana götürsün. Böylece hem yol yorgunluğu olmamış hem de yollarda vakit kaybetmemiş oluyorsunuz.

5 – Yemek İçin Düşüneceğin Tek Şey Hangi Restoranda Yiyeceğin

Yemeklerinin lezzeti dilden dile dolaşan cruise gemilerindeki aşçılarının her biri alanında uzman kişilerden oluşuyor. Bu sebeple tereddütsüz her yemeği yiyebilir, farklı her lezzeti tada bilirsiniz. Burada asıl zor iş yemeği nerede yiyeceğinize karar vermek. Havuz başında fast food mu, yoksa şık bir restoranda piyano eşliğinde bir yemek mi?

6 – Bir Sürü Arkadaş Edinmek

Cruise yolculuklarında birçok arkadaş edinebilirsiniz. Sadece kendi milletinizden değil farklı farklı birçok milletten arkadaşınız olabilir.

Cruise

7 – Cruise Turlarında Birçok Aktiviteye Katılmak

Cruise gemilerinde sadece yüzme havuzları tabi ki de yok. Tırmanma duvarı, dalga havuzu, sörf havuzu, tenis kortu, basket sahası hatta mini golf alanı bile var. Bu kadar çok seçenek arasında hangisini seçeceğiniz oldukça zor olacak.

8 – Çocukların Da Büyülü Dünyası Burası

Küçük çocukların büyülü dünyası da bu gemilerde onlarla buluşuyor. Walt Disney karakterlerinin her yerde gezdiği bu gemilerde bu karakterlerle vakit geçirmek ve fotoğraf çektirmek için büyüklerden çocuklara neredeyse hiç sıra gelmiyor. Gemilerde çocuk kulüplerinin yanı sıra lunaparkların ve farklı oyuncakların olduğunu da hemen belirtelim.