Modaya, sanata ve özgürlüğe ev sahipliği yapan New York City; dünyanın en önemli metropollerinden biridir. İnsanın aklını başından alan bu şehre ilk kez gidecekseniz bu adreslere mutlaka uğrayın.

Times Meydanı

Times Meydanı

Gece gündüz hareketli ve ışıl ışıl olan Times Meydanı, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Birçok Amerikan markasının devasa mağazalarından alışveriş yapabilir ya da Hard Rock Café’de yemek yiyebilirsiniz. Bu bölge aynı zamanda Broadway Tiyatrosu’na da ev sahipliği yapar. New York’a gitmişken mutlaka bir Broadway oyunu görmelisiniz.

Empire State Building

Empire State Building

Birçok filme konu olan, dargın sevgililerin barışma mekanı olarak da bilinen bu Art Deco tarzındaki yapı, New York’un en önemli sembollerinden biridir. 86. katta bulunan gözlem terasından şehrin muazzam manzarasını seyredebilirsiniz.

Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli

1876 yılında Fransızlar tarafından dostluk amacıyla hediye edilen bu devasa anıt, bugün özgürlüğün en büyük simgesidir. Manhattan’dan kalkan feribotlarla Özgürlük Heykeli’ni ziyaret edebilirsiniz.

Central Park

Central Park

New York’un kalbinde kurtarılmış bir nokta olan Central Park, yemyeşil dokusu ve temiz havasıyla adeta küçük bir cennet gibidir. Parkta yürüyüşe çıkabilir, bisikletle turlayabilir ya da sadece oturup keyfini çıkarabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, sincaplar da parkın daimi müdavimlerindendir.

Metropolitan Müzesi

Metropolitan Muzesi

Dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olan Metropolitan Müzesi, birçok farklı koleksiyonu barındırır. Avrupa, Mısır, Amerika ve Asya sanatlarının yanı sıra, Fransız kraliyet kostümleri ve Rönesans eserlerine de ev sahipliği yapar. Müzeyi gezdikten sonra dışındaki merdivenlerde oturarak New Yorker’lara karışabilirsiniz.

Fifth Avenue

Fifth Avenue

New York’un en meşhur alışveriş bulvarında dünyaca ünlü birçok markayı bulabilirsiniz. Markaların kendi mağazalarının yanı sıra, Saks Fifth Avenue ve Bergdorf Goodman gibi çok katlı büyük mağazalar da bu caddede bulunuyor. Hazır Fifth Avenue’ye gelmişken, gotik mimarisiyle büyüleyen St. Patrick’s Katedrali’ne ve New York Public Library’ye de uğramanızı öneririz.

Rockefeller Center

Rockefeller Center

Rockefeller Center, içinde ofisler, bahçeler, alışveriş alanları, stüdyolar, sanat eserleri ve bir puz pateni alanı barındırır. Günün her anında hareketli olan bu devasa komplekse mutlaka uğrayın.

Woodbury Premium Outlet

Woodbury Premium Outlet

New York demek, alışveriş demektir! Eğer başta Amerikan markaları olmak üzere birçok dünyaca ünlü markayı daha uygun fiyatlara satın almak isterseniz, şehrin biraz dışında bulunan Woodbury Premium Outlet’e kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Port Authority adlı otobüs terminalinden kalkan servislerle bir saatten daha az bir süre içerisinde Woodbury’de olabilirsiniz.