Dubai, yeşil ve diplomatik pasaportlar haricinde Türk vatandaşlarından vize talep etmekte. Ancak vize başvuruları ve başvuru sonucunda onay almak bir çok ülkeye nazaran daha kolay. Dubai Vizesi almak içinse uygulamada olan 4 farklı başvuru şekli mevcut.

Dubai Vizesi

1- Havayolu Firması Aracılığı ile

Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Pegasus, Etihad Hava Yolları ve Air Arabia gibi Dubai’ye sefer düzenleyen bir çok firma, vize işlemlerine aracılık edebiliyor. Havayolları aracılığı ile vize başvurusu yapacak olanlar için evraklarda ve fiyatlarda ufak farklılıklar söz konusu olabiliyor. Genel itibarı ile 58 gün geçerli, 29 gün konaklamaya izin verilen vizeler verilmekte. Transit geçiş yapacak olanlar 96 saatlik vize almakta.

2- Seyahat Acenteleri Aracılığı ile

Dubai’ye bir tur dahilinde gidecekseniz turizm acentelerinin aracılığı ile de başvuru yapmanız mümkün. Ücretler havayolu firmalarına nazaran biraz daha yüksek olsa da çok büyük bir fark söz konusu değil.

3- Konsolosluk ve Elçilik Aracılığı ile

Büyükelçilik ve konsolosluk sadece ticari vizelere onay vermekte. Turist vizesi için diğer 3 yolla başvuru yapmanız gerekiyor.

4- Oteller Aracılığı ile

Dubai’de rezervasyon yaptırılan otellerden bazıları da vize işlemleri için aracı olabilmekte. Ancak bu imkan genelde lüks sınıfa hitap eden otellerle sınırlı.

Dubai Vizesini Kaç Günde Alabilirim ?

Dubai’de resmi tatil olan Cuma ve Cumartesi günleri hariç, başvurular genellikle 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Dubai Vizesi İşlemleri

Dubai vizesi işlemlerini bir vize firması aracılığı ile yapabilirsiniz. Türsab üyesi Birtek Turizm Seyahat Acentası işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekte.İster internet sitesi olan www.dubaionlinevize.com adresinden ulaşabilir veya aşağıda yer alan firma bilgileri ile irtibat kurabilir ve Dubai vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dubaionlinevize.com
Adres : Haseki Sultan Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 21/1C Haseki – Fatih – İstanbul
Tel: 0212 589 63 05
Fax :0212 589 63 06
GSM : 0530 202 35 55 – 0530 202 35 53 veya 0530 202 35 54

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Vize ve başvuru türüne göre farklılık gösterse de genel olarak istenen belgeler şunlardır;

  • Pasaportun Fotoğraflı Olan Sayfası Renkli
  • T.C. Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Fotoğraf Renkli